show sidebar & content

TV UNİTESİ ARKASI DUVAR KAĞIDI ALIRKEN

Şu günlerde teknolojinin hızlı değişimi ve  birazda yeni bir akımın sonucu olarak evlerimizi  LCD, LED, 3D   TV lerle  ve Home Theatre sistemlerle  küçük sinema salonlarına çeviriyoruz.

Yeni bir LCD TV , Yeni bir TV Ünitesi aldınız ; Ya Peki duvarlarınız !  Eskiden dikkat çekmiyordu ama şimdi gözünüze hiç de güzel görünmüyor. Yeni bir Büyük ekran TV ve TV ünitesi Alırken maalesef en son fark ettiğimiz şey de eski duvarlarımız oluyor. Peki ama ne yapacaksınız?  Duvardaki boya, TV Ünitesinin  ve TV nin renklerine uyum sağlamıyor. Dahası duvarlarda biraz da çatlak, kabarma varsa sonuç yapmak istediklerimizin tamamen tersi olabilir.

Tek duvar Boyatamazsınız. Salonun tamamı nı boyatmakmı ! hiç olmaz Çözüm mü ? Çözüm burada Tek duvar ünite arkasının duvar kağıdı kaplanması. Evet hem basit, hem ekonomik, hemde 1 saat süren bir işlem sonrası temiz bir şekilde duvarlar artık ithal duvar kağıtlarıyla kaplanıyor. Bunun için binlerce renk ve dokuda kabartılı kendinden ufak desenli simetrik tekrarı olan duvar kağıtları da mevcut. İsterseniz simli, ışıkta bakış açınıza göre değişik ışık efektleri veren ,yansıtan duvar kağıtları da mevcut .

 

TV ünitenizin Arkasını duvar kağıdı kaplatmaya karar verdiniz,  peki ama nasıl bir duvar kağıdı almalısınız ?  İşte biz burada bu konuda size yardım etmek istiyoruz . Öncelikle Aldığınız TV ünitesinin ebatları bize yol gösterici olacaktır. TV üniteniz  Duvar boyutlarında büyük olanlardan mı ? yoksa TV sehpası Boyutlarında veya duvara montaj bir sistem mi kullanacaksınız.  Diz boyu hizasında yerden bir ünite de kullanıyor olabilirsiniz.

Burada önemli olan husus büyük ebatlı TV üniteleri ve Duvar raflarının çok kullanıldığı duvarlarda kesinlikle desenli ve büyük desenli Duvar kağıtlarını tercih etmemelisiniz. Desenler boş bir duvarda güzel görünebilir, ama TV ünitesi arkasında ve rafların arasında kalmış yarım desenler göze hiç de güzel görünmeyecektir  Burada kullanmamız gereken duvar kağıdı çeşidi, ya tamamen düz, fakat duvar boyanızdan 3-4 ton daha koyu bir ton, duvar kağıdı  veya tekstil dokulu ki, bugünlerde oldukça popüler durumdalar ve yine parlak ve simli duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Duvara montaj ve Yerden üniteler ki burada duvarın büyük bir kısmının göründüğünü varsayıyoruz, buralarda Taş desenli duvar kağıtları, Tuğla desenli duvar kağıtları, desenli fakat büyük ve karışık desenler değil, ama silik belli belirsiz desenlerden oluşmuş duvar kağıtları kullanabilirsiniz. yine komple duvar kağıdı düşünüyorsanız, tek duvar hareketli ve koyu, diğer duvarlar sade ve az dokulu duvar kağıtlarını da  tercih edebilirsiniz. TV ünitenizin Rengine uygun Duvar kağıdı seçimine de dikkat etmeniz gerekir. Siyah ve Beyaz lake TV ünitelerinin arkasında, Siyah, beyaz, gri, antrasit, simli, parlak duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Abanoz, Ceviz renkli TV ünitelerinin arkasında ise krem ve taş rengi, kese kağıdı tonları ( Üniteden daha açık renkler ) . Yine burada biraz teknik bir konu olsa da,  dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, Bazı Marka TV ler de Ambilight sistemler mevcut bu Tip TV ve bu sistemleri kullananların Arka planda duvar kağıtlarını koyu renk duvar kağıtlarından seçmemeleri gereklidir.Arka plandaki efekt ışıklar açık renk duvar kağıtlarında daha güzel bir ambiance vermektedir.

 

Sonuç olarak Her zaman dediğimiz gibi, doğru duvar kağıdı seçimi, güzel bir sonuç için en önemli basamaktır. Biz kapladığımız binlerce rulo duvar kağıdıyla bu konudaki vizyonumuza güveniyoruz sizde doğru seçim ve daha fazla bilgi için bize uğrayıp bu konulardaki tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz, gelirken TV ünitenizin ve evinizin resimlerini getirmeyi de unutmayın…

 

Prodecorate Wallcoverings & YENER YAPI

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın